BDO rejestracja i logowanie

Rejestracja i logowanie w BDO są proste i łatwe. W tym artykule omówimy kroki, które musisz podjąć, aby założyć swoje konto i zalogować się do platformy BDO. Dowiesz się również, jak skutecznie wykorzystać funkcje logowania i rejestracji.

Czy muszę zarejestrować się w BDO?

BDO to platforma online, która umożliwia rejestrację i logowanie. Aby założyć konto w BDO, należy podać adres e-mail oraz hasło. Po rejestracji otrzymasz link do aktywacji konta. Kliknięcie tego linku potwierdzi Twoją tożsamość i pozwoli Ci rozpocząć korzystanie z BDO.

Jak zarejestrować się w systemie BDO?

Aby zarejestrować się w systemie BDO, należy:

1. Przejść do strony internetowej złożyć wniosek przy użyciu rejestrowego formularza elektronicznego za pośrednictwem strony internetowej: www.bdo.mos.gov.pl
2. Wypełnić formularz rejestracyjny. Pamiętaj o podaniu prawidłowego adresu e-mail oraz hasła, które będzie można łatwo zapamiętać.
3. Kliknij przycisk "Zarejestruj się".
4. Po rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem aktywacyjnym. Kliknij go, aby aktywować swoje konto w systemie BDO.

Jak się zalogować do BDO przez profil zaufany?

Aby zalogować się do BDO przez profil zaufany, należy najpierw upewnić się, że posiada się konto na platformie Profil Zaufany. Następnie należy udać się na stronę internetową BDO i kliknąć w sekcji "Logowanie" na opcję "Zaloguj przez Profil Zaufany". Po wykonaniu tych czynności, otrzymamy dostęp do panelu klienta BDO.

W celu uzyskania dostępu do systemu Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami należy przejść na stronę https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/ i potwierdzić swoją tożsamość za pośrednictwem Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej (KWIE) – Login.gov.pl

Nie mam profilu zaufanego. Jak go założyć?

Jak założyć profil zaufany
  1. Wejdź na stronę profilu zaufanego.
  2. Kliknij Zarejestruj się.
  3. Wypełnij formularz.
  4. Kliknij Zarejestruj się.
  5. Wyświetli się komunikat z prośbą o wpisanie kodu autoryzacyjnego. ...
  6. Wyświetli się kolejny komunikat, który potwierdzi, że twój wniosek o profil zaufany został pomyślnie złożony.

Profil zaufany przyda się do wielu sprawach życia codziennego osobom prywatnym oraz przedsiębiorcom. Za pomocą profilu zaufanego skutecznie potwierdzisz swoją tożsamość w internecie (to pozwala automatycznie udostępniać dane, które są przeznaczone tylko dla ciebie) oraz podpiszesz wniosek, jeśli jest to niezbędne do załatwienia spraw urzędowych. 

Po co mi numer BDO?

Zgodnie z art. 63 ustawy o odpadach określa, że podmiot powinien umieszczać numer BDO na każdym dokumencie związanym z działalnością gospodarczą. Oznacza to, że katalog potencjalnych dokumentów jest bardzo szeroki. Jedynie przykładowo możemy tu wymienić paragony fiskalne, umowy sprzedaży, karty przekazania odpadów, ewidencje odpadów. Jednym słowem jak już otrzymamy numer BDO, wówczas musimy się nim posługiwać w obrocie gospodarczym. 

Czy wszystkie podmioty wpisane do BDO mają obowiązek składania rocznych sprawozdań?

Wpisanie do BDO nie oznacza automatycznie obowiązku składania rocznych sprawozdań. Każdego roku podmioty, które zarejestrowane są w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, czyli zw. rejestrze BDO, mają obowiązek złożyć sprawozdanie dotyczące gospodarowania odpadami.

Kto nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów?

Nie mają obowiązku prowadzenia ewidencji:
-podmioty, które wytwarzają odpady komunalne;
-podmioty, które wywożą odpady komunalne ze swoich terenów;
-podmioty, które świadczą usługi utylizacji odpadów z gospodarstw domowych.

Przedsiębiorca, który nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów, nie musi uzyskać wpisu do Rejestru-BDO. Obowiązek ten nie dotyczy także firm, które podpiszą umowę na świadczenie usług w zakresie budowy, rozbiórki, remontu obiektów, czyszczenia zbiorników lub urządzeń oraz sprzątania, konserwacji i napraw.

Kto musi płacić za BDO?

Opłacie rejestrowej i rocznej podlegają wyłącznie przedsiębiorcy: wprowadzający sprzęt elektryczny i elektroniczny i autoryzowani przedstawiciele. wprowadzający baterie lub akumulatory. wprowadzający pojazdy. Jest to obligatoryjny katalog podmiotó, które muszą płacić za BDO. 

Opłaty roczne wnoszą przedsiębiorcy zarejestrowani na mocy stosowanych przepisów. 

Ile zapłacę za BDO?

Zapraszamy do naszego kalkulatora, który znajduje się tutaj: Kalkulator BDO 2023