Jak i w co zapakować książki do wysyłki?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zapakować książki do wysyłki tak, aby dotarły bezpiecznie i w idealnym stanie? Przeczytaj nasz poradnik i odkryj najlepsze sposoby na pakowanie książek!

Zobaczysz, że to proste zadanie może okazać się przyjemnością dzięki naszym łatwym do wykonania wskazówkom.

Bądźmy szczerzy - nikomu nie chce się tracić czasu na obsługę reklamacji wywołanych uszkodzeniem przesyłki. Dlatego warto zrobić wszystko, co możliwe, by zapewnić bezpieczny transport dla Twoich ulubionych lektur!

Jakie są najlepsze materiały do pakowania książek?

Wysyłając książki, musisz pamiętać o ich bezpieczeństwie. Najlepszymi materiałami do pakowania książek są:

- karton: gruby i wytrzymały, idealny do większych przesyłek. Możesz go użyć jako opakowania podstawowego lub dodatkowego (np. wypełniającego puste miejsca w paczce);

- styropian: świetnie sprawdza się jako materiał amortyzujący, chroni przed uderzeniami i uginaniem;

- folia bąbelkowa: miękka i elastyczna, łatwo dopasowuje się do kształtu paczki. Dodatkowo chroni zawartość przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi.

Jakie są najlepsze metody pakowania książek?


Wysyłając książki, zarówno tytuły bestsellerowe, jak i rzadkie egzemplarze, musisz mieć pewność, że dotrą one do adresata w jak najlepszym stanie. Pakowanie książek powinno być przeprowadzone w taki sposób, aby ich strony nie uległy zgnieceniu lub innym uszkodzeniom. Najlepszymi metodami na to są:

- Używanie specjalnych opakowań na książki. W naszym sklepie możesz kupić owijki na książki, które znakomicie nadają się do prawidłowego zabezpieczenia książek do wysyłki. 

Najczęściej kupowaną jest owijka na książki A4. Najbardziej popularny format zmieści różnej wielkości książki, w tym te najbardziej popularne, czyli A4. 

- Wkładanie książek do solidnych kopert lub teczek foliowych. Koperta powinna być większa niż książka i wykonana z tworzywa sztucznego lub specjalnej folii, aby zapobiec zgnieceniom. Aby ułatwić transport, możesz dodatkowo wypełnić wolny obszar teczki materiałem amortyzującym, takim jak folia bąbelkowa, wypełniacz tzw. chrupki lub papierowy wypełniacz do paczek

- Pakowanie kilku małych książek razem do jednego opakowania. Jeśli wysyłasz kilka małych książek, możesz je zawinąć w folię bąbelkową lub papier i przykleić taśmami klejącymi. Możesz także użyć miękkiego pudełka kartonowego, aby je chronić.

- Super nowością w naszej ofercie są specjalne poszerzane kartonowe koperty, które znakomicie najdają się właśnie do wysyłki książek. Dzięki warstwie klejącej pakowanie książek nigdy nie było prostsze. Polecamy szczególnie. Bardzo wygodne i pewne rozwiązanie. 

Jakie dodatkowe elementy można dołączyć do paczki?

Książki mogą być wysyłane w paczkach z dodatkowymi elementami, takimi jak koperty, kartki i naklejki. Jeśli masz więcej niż jedną książkę do wysłania, możesz je zapakować razem w jednej paczce. Dodatkowe elementy mogą pomóc w ochronie książek podczas transportu.

Podsumowanie

Wysyłając książki, musisz pamiętać o tym, by dobrze je zapakować. W przeciwnym razie mogą się one uszkodzić lub zaginąć w transporcie. Najlepiej jest wysyłać książki w kartonowych pudełkach lub tekturowych kopertach. Możesz także użyć plastikowych toreb, ale musisz je dobrze zabezpieczyć, aby nie uległy uszkodzeniu w drodze do klienta.